Tulospalvelun kuva Oikeusministeriö - Tulospalvelu
Kuntavaalit 2017

Tervola

Sivu päivitetty 28.03.2017 16:26:57

Ehdokkaat

Suomen Keskusta r.p. 2 - 24
Kansallinen Kokoomus r.p. 25 - 25
Perussuomalaiset r.p. 26 - 39
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p. 40 - 41
Vasemmistoliitto r.p. 42 - 56
Yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat - Kandidaterna för valmansföreningarna utanför de gemensamma listorna 57 - 57
Suomen Keskusta r.p.
2 Alatossava, Kari, insinööri
3 Halonen-Laiti, Liisa, kuvataideopettaja, taiteilija
4 Heikkinen, Arja, toimistosihteeri
5 Hepoaho, Heikki, arkkitehti, tiedekeskuksen päällikkö
6 Hietala, Pirjo, lehtori, diplomi-insinööri
7 Isometsä, Markku, rakennusmestari, työtön
8 Juopperi, Pekka, yrittäjä
9 Kaasila, Hanna-Leena, maatalousyrittäjä
10 Kokko, Virva, kasvatustieteen maisteri
11 Kuusikoski, Miia, työnjohtaja
12 Laine, Juha, kaivosmies
13 Laine, Mari, terveydenhoitaja
14 Lehtilahti, Taisto, eläkeläinen
15 Manninen, Saana-Maaria, eläinlääkäri
16 Mansikkasalo, Raija, myyjä
17 Palokangas, Pia, yrittäjä, diplomikauppias
18 Pesonen, Hanna, opettaja, merkonomi
19 Rissanen, Rebekka, opiskelija
20 Tervaniemi, Jukka, maatalousyrittäjä
21 Vaajoensuu, Matti, maaseutuyrittäjä
22 Vaara, Marja-Liisa, kasvatustieteen tohtori, yrittäjä
23 Vuokila, Hannu, yrittäjä
24 Ylimartimo, Eero, maanviljelijä
Kansallinen Kokoomus r.p.
25 Juntikka, Tuomo, DI
Perussuomalaiset r.p.
26 Antinkaapo, Juha, maanviljelijä
27 Hoppari, Mika, kirvesmies
28 Juntunen, Anneli, siivooja
29 Järvinen, Arja, laitoshuoltaja
30 Koiksniemi, Martti, liikuntapaikkojen hoitaja
31 Kontiokoski, Kari, yrittäjä
32 Kähkönen, Riitta, maatalouslomittaja
33 Lehtinen, Martti, yrittäjä
34 Luiro, Mia, liikuntaneuvoja
35 Palokangas, Sari, vartija
36 Peura, Arvo, eläkeläinen
37 Pränni, Matti, maatalouslomittaja
38 Saukko, Ari, tuotantotyöntekijä
39 Siivola, Sari, nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.
40 Oinas, Niina, restonomi AMK, vuoropäällikkö
41 Tepsa, Kaarlo, omaishoitaja
Vasemmistoliitto r.p.
42 Ekorre, Maija-Liisa, kätilö/eläkeläinen
43 Hemminki, Pertti, palvelukeskuksen johtaja
44 Jakku, Oona, opiskelija
45 Keränen, Pertti, kunnallisneuvos
46 Koivupalo, Raimo, eläkeläinen
47 Koivupalo, Rami, sähköasentaja
48 Korhonen, Johanna, sisustusmyyjä
49 Maikkunen, Jouko, muurari
50 Nyyssönen, Juha, kiviseppä
51 Oinas, Anita, eläkeläinen
52 Oinas, Riikka, sairaanhoitaja
53 Puikko, Raimo, isännöitsijä
54 Ranta, Marika, lastenhoitaja
55 Salminen, Hanna, sosionomi
56 Tuisku, Jouko, korjaamotyöntekijä
Yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat - Kandidaterna för valmansföreningarna utanför de gemensamma listorna
57 Kyngäs, Alpo, maataloustyöntekijä
VAALILIITOSSA - I VALFÖRBUND
Suomen Keskusta r.p.
Kansallinen Kokoomus r.p.