Tulospalvelun kuva Oikeusministeriö - Tulospalvelu
Kuntavaalit 2017

Siilinjärvi

Sivu päivitetty 22.03.2017 16:51:57

Ehdokkaat

Kommunistinen Työväenpuolue - Rauhan ja Sosialismin puolesta r.p. 2 - 3
Suomen Kommunistinen Puolue r.p. 4 - 4
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p. 5 - 23
Kansallinen Kokoomus r.p. 24 - 43
Perussuomalaiset r.p. 44 - 60
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p. 61 - 78
Vihreä liitto r.p. 79 - 84
Vasemmistoliitto r.p. 85 - 97
Suomen Keskusta r.p. 98 - 138
Yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat - Kandidaterna för valmansföreningarna utanför de gemensamma listorna 139 - 139
Kommunistinen Työväenpuolue - Rauhan ja Sosialismin puolesta r.p.
2 Heliö, Heikki, työteknikko
3 Taskinen, Teuvo, sähköasentaja
Suomen Kommunistinen Puolue r.p.
4 Rissanen, Susanna, YTM, sosiaalityöntekijä
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.
5 Daavitsainen, Risto, koulutuspäällikkö, TtM
6 Hilden, Mila, terveydenhoitaja, yhteiskuntat. yo.
7 Hiltunen, Päivi, lakiasiantuntija
8 Hynynen, Anniina, kauneusalan yrittäjä
9 Järvinen, Sanna, prosessinhoitaja, kirjatyöntekijä
10 Katainen, Lauri, prosessiasentaja, eläkeläinen
11 Korhonen, Tarja, yksikönpäällikkö, isännöitsijä
12 Kotimäki, Jukka, yleinen edunvalvoja, lakimies
13 Kotimäki, Kyllikki, OTM, yleinen edunvalvoja
14 Luukkonen, Jorma, eläkeläinen
15 Niemitz, Pirjo, yleislääket. erl., talonrakennusinsinööri
16 Pitkänen, Jari, pääluottamusmies, panostaja
17 Pitkänen, Katja, toiminnanjohtaja, lähihoitaja
18 Ryynänen, Keijo, pääluottamusmies
19 Räsänen, Jukka, projektipäällikkö
20 Räsänen, Reijo, pääluottamusmies, suurtalouskokki
21 Sorsa, Veli-Pekka, lähihoitaja
22 Tuppurainen, Jukka, prosessinvalvoja
23 Tuppurainen, Tiina, opiskelija
Kansallinen Kokoomus r.p.
24 Jetsonen, Jarkko, sijoituspäällikkö
25 Kaitokari, Jarkko, yrittäjä
26 Kerkola, Riitta, agronomi, eläkeläinen
27 Korhonen, Leena, toim.joht., eläkeläinen
28 Korhonen, Pirjo, yo-merkonomi, eläkeläinen
29 Mustonen, Jouko, yrittäjä
30 Mykkänen, Timo, lastentarhanopettaja, lehtori
31 Nenonen, Esko, yrittäjä
32 Ojala, Kari, ylilääkäri
33 Oksman, Merja, päiväkodinjohtaja
34 Paatsola, Tapio, liikkeenharjoittaja
35 Parviainen, Lassipekka, kiinteistönvälittäjä
36 Pitkänen, Jarkko, yrittäjä
37 Pöyhönen, Arttu, työterveyslääkäri
38 Repo, Esko, sairaalasuunnittelija
39 Snellman, Tuomo, yrittäjä
40 Syri, Sami, kartoittaja
41 Toivanen, Tomi, yrittäjä
42 Vartiainen, Jenni, myyjä, kotiäiti
43 Ålander, Mika, TtM, sairaanhoitaja
Perussuomalaiset r.p.
44 Apell, Harri, kiinteistönhoitaja
45 Gröhn, Matti, myyjä, piirihallituksen jäsen
46 Hakonen, Antti, insinööri
47 Halonen, Marko, yrittäjä, pitsanpaistaja
48 Hynninen, Matti, eläkeläinen
49 Jormalainen, Juha, yrittäjä
50 Kaija, Merja, kyläasiamies, yhteisöpedagogi (AMK)
51 Kolehmainen, Jani, lv-asentaja, piirin puheenjohtaja
52 Kolehmainen, Kari, eläkeläinen
53 Korhonen, Mika, opiskelija
54 Laine, Ari, riskienhallintapäällikkö, insinööri (AMK)
55 Peiponen, Janne, hitsaaja
56 Rekola, Jukka, lähihoitaja, luottamusmies
57 Talo, Sami, tuotevalmistaja
58 Turunen, Waltteri, ohjelmistosuunnittelija, FM
59 Ukkonen, Mari, lähihoitaja
60 Uljonen, Henri, mittamies
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p.
61 Kekäläinen, Petri, lähihoitaja
62 Snellman, Taina, teologian kand., agrologi
63 Rönkä, Anja, toiminnanjohtaja
64 Kiiski, Pekka, liikunnanohjaaja, eläkeläinen
65 Poikselkä, Ari, hankesuunnittelija
66 Nzamwitakuze, Angelique, lähetystyöntekijä
67 Savolainen, Pentti, eläkeläinen
68 Lukin, Arja, keittäjä, eläkeläinen
69 Kekäläinen, Raija, lähihoitaja
70 Kusmin, Essi, yhteisöpedagogi (AMK)
71 Ahonen, Maire, eläkeläinen
72 Timonen, Pirjo, eläkeläinen, KTM
73 Ojala, Jaakko, valtiotieteiden maisteri
74 Kärki, Eila, lääketeknikko
75 Kainulainen, Henna, hammashoitaja
76 Voutilainen, Josi, puuartesaani, hirsiveistäjä
77 Parviainen, Anneli, lähihoitaja, ohjaaja
78 Liukkonen, Reijo, eläkeläinen
Vihreä liitto r.p.
79 Haaranen, Ari, TtT, suunnittelija
80 Juvonen, Toni, analyytikko
81 Jääskeläinen, Heikki, maaseutuyrittäjä
82 Niskanen, Tuula, opettaja
83 Renvall, Riitta, FL, lukion lehtori
84 Roivainen, Aira, opettaja
Vasemmistoliitto r.p.
85 Berg, Pauli, betoniraudoittaja, eläkeläinen
86 Hassinen, Raija, THM, eläkeläinen
87 Jauhiainen, Mika, yrittäjä
88 Jauhiainen, Riitta, eläkeläinen
89 Jääskeläinen, Rauno, tradenomi, yrittäjä
90 Karppinen, Juhani, FM, eläkeläinen
91 Leskinen, Anneli, herastuomari
92 Leskinen, Pertti, alikonemestari, eläkeläinen
93 Patronen, Kaarina, myyjä
94 Pitkänen, Eija, YTK, sosionomi
95 Suhonen, Raija, ravitsemistyöntekijä
96 Väistö, Juhani, prosessinhoitaja
97 Väisänen, Esko, putkiasentaja, eläkeläinen
Suomen Keskusta r.p.
98 Heikkinen, Hanna, sairaanhoitajaopiskelija
99 Hirvonen, Juhani, yrittäjä, eläkeläinen
100 Huttunen, Anna, tradenomi, yrittäjä
101 Iskala, Jonna, TtM, terveydenhoitaja (AMK)
102 Karacali, Kirsi, yrittäjä
103 Karppinen, Juho, opiskelija
104 Karvonen, Anne, kouluttaja, KM
105 Kiiski, Seppo, luokanopettaja, eläkeläinen
106 Konttinen, Heikki, maanviljelijä, yrittäjä
107 Korhonen, Hannu, urakoitsija
108 Kröger, Risto, tuotantopäällikkö, eläkeläinen
109 Laitinen, Hannu, luomuviljelijä
110 Malyshev, Anton, myyjä, agrologi
111 Markkanen, Ringo, kunnossapitoasentaja, teknikko
112 Markkanen, Sallamaarit, Political Consultant, tradenomi
113 Meyes, Helena, KTM
114 Nykänen, Erkko, rehtori, eläkeläinen
115 Pakarinen, Tuija, sosiaalityöntekijä, YTM
116 Partanen, Aki, insinööri
117 Peuralahti, Ilkka, yrittäjä
118 Pitkänen, Marjaana, yrittäjä, MMM
119 Puroila, Johanna, lähihoitaja
120 Puustinen, Ritva, laitoshuoltaja
121 Rautiainen, Merja, osastonhoitaja, sairaanhoitaja
122 Rautiainen, Pekka, kuorma-autoilija, yrittäjä
123 Repo, Kari, metsätalousteknikko
124 Rissanen, Päivi, oikeustieteen yo
125 Ruuskanen, Tapani, maanviljelijä, eläkeläinen
126 Rytkönen, Aapeli, opiskelija
127 Salmela, Veikko, THM, myyntiasiantuntija
128 Salo, Aleksi, filosofian maisteri, geologi
129 Savolainen, Kalle, projektisihteeri, eläkeläinen
130 Toivanen, Helena, toimitusjohtaja, LKV
131 Tolvanen, Joonas, tradenomi, myyjä
132 Tuomainen, Harri, maanviljelijä
133 Utriainen, Eero, metsuri, eläkeläinen
134 Valtanen, Marjo, yrittäjä
135 Venäläinen, Matti, rakennusyrittäjä, maanviljelijä
136 Vestenius, Mikko, sähköasentaja
137 Väätäinen, Liisa, myyjä, eläkeläinen
138 Ylikärppä, Kauko, huoltomies
Yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat - Kandidaterna för valmansföreningarna utanför de gemensamma listorna
139 Kuivalainen, Ville, taksiyrittäjä, hallituksen puheenjohtaja
VAALILIITOSSA - I VALFÖRBUND
Suomen Kommunistinen Puolue r.p.
Kommunistinen Työväenpuolue - Rauhan ja Sosialismin puolesta r.p.