Tulospalvelun kuva Oikeusministeriö - Tulospalvelu
Kuntavaalit 2017

Sauvo

Sivu päivitetty 22.03.2017 16:51:57

Ehdokkaat

Kansallinen Kokoomus r.p. 2 - 15
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p. 16 - 24
Perussuomalaiset r.p. 25 - 31
Vihreä liitto r.p. 32 - 34
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p. 35 - 36
Suomen Keskusta r.p. 37 - 58
Vasemmistoliitto r.p. / Vänsterförbundet r.p. 59 - 62
Kansallinen Kokoomus r.p.
2 Hakkarainen, Jari, musiikin lehtori, pianisti
3 Itälä, Jukka, peltiseppä, yrittäjä
4 Kaarilahti, Jaana, sijoituspäällikkö, tradenomi
5 Knuutila, Katri, opettaja
6 Lehtikankare-Toivonen, Mari, maatalousyrittäjä, sairaanhoitaja (amk)
7 Mikkola, Jari, maatalousyrittäjä
8 Mulari, Valtteri, pedagoginen TVT-tukihenkilö
9 Nikander, Tuomo, yrittäjä
10 Paaskunta, Erkki, maatalousyrittäjä
11 Söderholm, Johan, agrologi (amk), maatalousyrittäjä
12 Tuomenpuro, Timo, Advisory Director, KTM
13 Valvikko, Ari, rakennusmestari, yrittäjä
14 Vähä-Kurki, Juha, merikapteeni
15 Yli-Halla, Tiina, fysioterapeutti
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.
16 Arffman, Jari, sähköasentaja
17 Finnholm, Kenneth, laattamies, muurari
18 Högmander, Jouko, eläkeläinen
19 Kesälä, Mari, sairaanhoitaja (amk), terveydenhoitaja (amk)
20 Krawczyk Snäll, Joanna, erä- ja luonto-opas, asioimistulkki
21 Leinonen, Matti, kirvesmies, eläkeläinen
22 Mäkirinne, Hanna, perhehoitaja
23 Peri, Jari, huoltomestari
24 Sundberg, Eeva-Kaarina, sosionomi (amk)
Perussuomalaiset r.p.
25 Ahonen, Jarkko, ylikonstaapeli
26 Gratschev, Tatu, polttoainekuljettaja, toimistotyöntekijä
27 Koski, Juha, tietotekniikan insinööri, kauppatieteiden yo
28 Koski, Silvia, musiikin maisteri, kanttori
29 Paasonen, Petri, yrittäjä
30 Reiman, Keijo, sähkölaitosasentaja, eläkeläinen
31 Tsernov, Teemu, yrittäjä
Vihreä liitto r.p.
32 Hopponen, Sari, hotelli- ja ravintolaesimies, myyntineuvottelija
33 Itälä, Mirja-Liisa, eläkeläinen
34 Rossi, Greta, opettajaopiskelija, HuK
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p.
35 Laulajainen, Juhani, koulutuspäällikkö
36 Rauhala, Mika, lehtori, insinööri
Suomen Keskusta r.p.
37 Alakylä, Satu, maatalousyrittäjä
38 Alander, Arto, maatalousyrittäjä, arboristi
39 Anttalainen, Ismo, maanviljelijä
40 Elo, Jaana, yrittäjä, opettaja
41 Ervelä, Risto, maakuntaneuvos, valtiotieteen maisteri
42 Huuhka, Pertti, eläkeläinen, yrittäjä
43 Kankaanranta, Touko, opiskelija
44 Kanervo, Mauri, maatalousyrittäjä, urakoitsija
45 Katajainen, Susanna, FM, yrittäjä
46 Kavander, Sinikka, eläkeläinen
47 Kiviranta, Esko, kansanedustaja, varatuomari
48 Laaksonen, Perttu, FM, yrittäjä
49 Laurila, Maarit, KTM, hallintovirkamies
50 Miller-Jukka, Eliisa, KTM, talousasiantuntija
51 Möttö, Teuvo, tietoliikennetyöteknikko, eläkeläinen
52 Riski, Janne, maanviljelijä
53 Saarinen, Markku, tietoliikenneteknikko, maanviljelijä
54 Simelius, Satu, valtiotieteiden maisteri
55 Tammisto, Riikka, maatalousyrittäjä
56 Virta, Sami, tietojärjestelmäasiantuntija
57 Vuorinen, Harri, toimitusjohtaja, yrittäjä
58 Wirén, Milla, tohtorikoulutettava, eMBA
Vasemmistoliitto r.p. / Vänsterförbundet r.p.
59 Kuosmanen, Pekka, palveluneuvoja, eläkeläinen
60 Niemelä, Pertti, nc-koneistaja
61 Pekkarinen, Marko, lastenkodinohjaaja
62 Uuttu, Markku, eläkeläinen