Tulospalvelun kuva Oikeusministeriö - Tulospalvelu
Kuntavaalit 2017

Ruovesi

Sivu päivitetty 28.03.2017 16:26:57

Ehdokkaat

Vihreä liitto r.p. 2 - 3
Kansallinen Kokoomus r.p. 4 - 19
Vasemmistoliitto r.p. 20 - 24
Perussuomalaiset r.p. 25 - 26
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p. 27 - 32
Suomen Keskusta r.p. 33 - 43
Sitoutumaton Kuntalaisten Parhaaksi yhteislista 44 - 45
Ruoveden Sitoutumattomat yhteislista 46 - 51
Vihreä liitto r.p.
2 Kinnari, Kaisa, yrittäjä
3 Kuivamäki, Aimo, filosofian kandidaatti, eläkeläinen
Kansallinen Kokoomus r.p.
4 Honkanen, Kari, lakitoimistoyrittäjä
5 Härkönen, Mervi, sairaanhoitaja (AMK)
6 Kiintonen, Jukka, yrittäjä
7 Kivi, Marko, paloesimies
8 Kontuniemi, Jali, linja-autonkuljettaja, maatalousyrittäjä
9 Korppoo, Matti-Paavo, yrittäjä
10 Kuosa, Pasi, maalari, hitsaaja
11 Kuukka, Juha, maanviljelijä
12 Kärkelä, Irja, asiakasneuvoja, eläkkeellä
13 Lahtinen, Janne, metsätalousyrittäjä
14 Marttila, Virve, sairaanhoitaja
15 Moisio, Antti, maanviljelijä
16 Nieminen, Usko, yrittäjä, kiinteistönhoitaja
17 Pynnöniemi, Hanna, terveydenhoitaja, psyk. sairaanhoitaja
18 Raivio, Jussi, erityisopettaja
19 Sarvana, Eeva-Stiina, kotiäiti
Vasemmistoliitto r.p.
20 Jokinen, Sinikka, työnohjaaja
21 Leppänen, Raimo, varastomies
22 Niemelä, Mikko, yhteiskuntatieteiden maisteri, aineenopettaja
23 Pajunen, Pirjo, maahanmuuttopäällikkö
24 Rasinen, Riitta, puutyöntekijä
Perussuomalaiset r.p.
25 Kopra, Ismo, autonkuljettaja
26 Suhonen, Seppo, eläkeläinen
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.
27 Koivunen, Päivi, lähihoitaja
28 Koivunen, Tapio, eläkeläinen
29 Kymäläinen-Rikkonen, Hanna, laitoshuoltaja
30 Lahtinen, Terhi, sairaanhoitaja (AMK)
31 Rinki, Paula, lähihoitaja
32 Simula, Markku, rovasti, kirkkoherra
Suomen Keskusta r.p.
33 Jokinen, Jyrki, maanviljelijä, yrittäjä
34 Kaitajärvi, Merja, maatalousyrittäjä
35 Kela, Taija, eläintenhoitaja
36 Koivunen, Anni, ylioppilas
37 Koivunen, Hannu, yrittäjä
38 Kuutti-Selkee, Heidi, agrologi (AMK), maaseutusihteeri
39 Majala, Jukka, vapaa-aikaohjaaja, yhteisöpedagogi
40 Neste, Jouni, yrittäjä
41 Rinkinen, Juha, maanviljelijä
42 Simonen, Hanna-Leena, yhteiskuntatieteiden maisteri, vastaava hoitaja
43 Vaali, Tapio, eräopas
Sitoutumaton Kuntalaisten Parhaaksi yhteislista
44 Haapala, Irja, eläkeläinen
45 Havanka, Pentti, metsuri, pienviljelijä
Ruoveden Sitoutumattomat yhteislista
46 Bertling, Sirpa, tuottaja, eläkkeellä
47 Kuivasniemi, Vuokko, eläkeläinen
48 Lindroos-Salonen, Merja, tradenomi
49 Pirttijärvi, Pekka, ylikonstaapeli
50 Viljanmaa, Anita, yrittäjä
51 Viljanmaa, Marja-Leena, yrittäjä