Tulospalvelun kuva Oikeusministeriö - Tulospalvelu
Kuntavaalit 2017

Pyhäjärvi

Sivu päivitetty 22.03.2017 16:51:57

Ehdokkaat

Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p. 2 - 11
Suomen Keskusta r.p. 12 - 34
Vasemmistoliitto r.p. 35 - 42
Perussuomalaiset r.p. 43 - 46
Kansallinen Kokoomus r.p. 47 - 50
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p. 51 - 51
Suomen ruotsalainen kansanpuolue r.p., Svenska folkpartiet i Finland r.p. 52 - 53
Kansanliike Pro Pyhäjärvi ry 54 - 73
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.
2 Aho, Sirkka, lähihoitaja
3 Hellén, Atte, ylioppilas, myyjä
4 Hynninen, Mirja-Liisa, sairaanhoitaja
5 Kantola, Sanni, toimistotyöntekijä
6 Kauranen, Greta, lähihoitaja, yhteisöpedagogi-opiskelija
7 Laine, Anne, perushoitaja
8 Majava, Hanna-Reetta, sairaanhoitaja
9 Pennanen, Reijo, levyseppä-hitsaaja
10 Piippo, Taimi, eläkeläinen
11 Torssonen, Asko, koneasentaja
Suomen Keskusta r.p.
12 Halonen, Jarmo, kaivosmies
13 Hautala, Pirkko, eläkeläinen, omaishoitaja
14 Kangasharju, Seppo, teknikko
15 Kantola, Mika, ICT-asentaja
16 Karvonen, Alina, kondiittori, kodinhuoltaja
17 Karvonen, Ilpo, maanviljelijä
18 Kauranen, Aila, YTM, vastaava kuraattori
19 Kauranen, Asko, autonkuljettaja
20 Kivelä, Satu, lähihoitaja
21 Koski, Heikki, eläkeläinen
22 Kärkkäinen-Rytkönen, Marita, lähihoitaja, sosionomiopiskelija
23 Kärkkäinen, Markku, maanviljelijä
24 Laahanen, Juhani, yrittäjä
25 Liimatainen, Teuvo, sairaanhoitaja, toiminnanjohtaja
26 Liuska, Juha, kaivososaston turvamies
27 Marin, Olavi, eläkeläinen
28 Pappila, Eeva-Riitta, maatalouslomittaja, eläkeläinen
29 Parttimaa, Mauri, eläkeläinen
30 Pyhtilä, Juhani, maanviljelijä, tienrakentaja
31 Tikanmäki, Jukka, hammaslääkäri
32 Tikanmäki, Jussi, varusmies, opiskelija
33 Tuominiemi, Arja, laitoshuoltaja, kirjailija
34 Väisänen, Satu, farmaseutti
Vasemmistoliitto r.p.
35 Jussinniemi, Jouni, työsuojeluvaltuutettu
36 Karvonen, Irina, tulkki, opettaja
37 Leskinen, Jorma, sairaanhoitaja
38 Karvonen, Jarkko, puuseppä
39 Våg, Marja Leena, postityöntekijä
40 Savolainen, Martti, eläkeläinen
41 Karvonen, Aimo, pääluottamusmies
42 Mykkänen, Teija, myyjä
Perussuomalaiset r.p.
43 Jauhiainen, Erkki, eläkeläinen, kirvesmies
44 Koski, Alpo, eläkeläinen, yrittäjä
45 Kinnunen, Mauri, eläkeläinen
46 Humaloja, Pauli, eläkeläinen
Kansallinen Kokoomus r.p.
47 Böhme, Erkki, merkonomi, toiminnanjohtaja
48 Haavisto, Pentti, maanviljelijä
49 Kaijankoski, Janne, tunnelimies, näytteenkäsittelijä
50 Lappalainen, Maritta, yrittäjä
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p.
51 Haapanen, Pauli Aukusti, kuvataiteilija
Suomen ruotsalainen kansanpuolue r.p., Svenska folkpartiet i Finland r.p.
52 Engström, Johan, ravintolapäällikkö
53 Kurtén, Kjell, geologi
Kansanliike Pro Pyhäjärvi ry
54 Aulakoski, Eeva, sosiaaliohjaaja
55 Haapapuro, Tuomo, apulaisohjaaja
56 Haavisto, Tenho, eläkeläinen
57 Humaloja, Jari, kunnossapitomies
58 Kyyrönen, Rainer, opettaja, eläkeläinen
59 Lehto, Harri, maatalousyrittäjä
60 Leppäharju, Raija, yrittäjä
61 Lilja-Pietikäinen, Raija, KM
62 Liuska, Aarne, eläkeläinen
63 Liuska, Markku, liikkeenharjoittaja
64 Malila, Laila, emäntä
65 Meuronen, Pirjo, eläkeläinen
66 Nurminen, Taimi, toimistosihteeri
67 Parkkinen, Raimo, maanviljelijä, eläkeläinen
68 Pietikäinen, Seppo, KM
69 Rauha, Esa, maanviljelijä
70 Shemeikka, Laimi, eläkeläinen
71 Tammela, Dennis, yksilöohjaaja
72 Tuikka, Tyyne, sairaanhoitaja
73 Uhlgren, Ensio, merkonomi, eläkeläinen
VAALILIITOSSA - I VALFÖRBUND
Kansallinen Kokoomus r.p.
Suomen ruotsalainen kansanpuolue r.p., Svenska folkpartiet i Finland r.p.
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p.