Tulospalvelun kuva Oikeusministeriö - Tulospalvelu
Kuntavaalit 2017

Pyhäjoki

Sivu päivitetty 28.03.2017 16:26:57

Ehdokkaat

Vihreä liitto r.p. 2 - 2
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p. 3 - 3
Perussuomalaiset r.p. 4 - 6
Vasemmistoliitto r.p. 7 - 12
Suomen Keskusta r.p. 13 - 41
Kansallinen Kokoomus r.p. 42 - 47
Yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat - Kandidaterna för valmansföreningarna utanför de gemensamma listorna 48 - 48
Vihreä liitto r.p.
2 Kleine Staarman, Saila, taiteilija
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.
3 Heikkilä, Mikko, linja-autonkuljettaja, opiskelija
Perussuomalaiset r.p.
4 Keskitalo, Heidi, puutarhuri
5 Mäkynen, Tapani, yrittäjä, puutarhuri
6 Romppanen, Jorma, projektitoimija
Vasemmistoliitto r.p.
7 Flink, Eija, kampaaja
8 Isotalus, Marja, nosturinkuljettaja
9 Kotikangas, Sauli, koneasentaja
10 Muikkula, Juha, ohjaamonhoitaja, eläkeläinen
11 Mustakallio, Saara, nuohooja
12 Nousiainen, Matti, elementtityöntekijä
Suomen Keskusta r.p.
13 Anttila, Juha, yrittäjä
14 Grekula, Toni, yrittäjä
15 Haapakoski, Mika, S/A suunnittelija
16 Helaakoski, Matti, rakennusmestari (AMK)
17 Hietala, Jukka-Pekka, työnjohtaja
18 Hämäläinen, Jaana, myymälävastaava, sivutoiminen yrittäjä
19 Impola, Anja, perhepäivähoitaja
20 Kallio, Tenho, koneistaja
21 Kangas, Pirjo, jalkahoitaja yrittäjä
22 Kestilä, Saara, keittiöpäällikkö
23 Kittilä, Risto, eläkeläinen
24 Koskela, Mikko, asennupäällikkö
25 Lintunen, Pirkko, eläkeläinen osastonhoitaja
26 Louhimaa, Tyyne, sosionomi, lapsityönohjaaja
27 Manninen, Marjaana, toimistopäällikkö
28 Mattila, Olli, markkinointi- ja myyntipäällikkö
29 Niemelä, Päivi, opettaja
30 Pahkala, Jenni, sairaanhoitaja
31 Pahkala, Matti, maanviljelijä
32 Pirkola, Ari, maanviljelijä
33 Pyhäluoto, Jaakko, eläkeläinen
34 Rahkala, Hannu, sähköasentaja
35 Rantanen, Niko, rehtori, teologian maisteri
36 Rintala, Päivi, osastonhoitaja
37 Salminen, Heikki, luokanopettaja
38 Sarpola, Eero, eläkeläinen
39 Sarpola, Tuula, hyvinvointilalan yrittäjä, sairaanhoitaja
40 Sirkka, Janne, työnohjaaja
41 Virkkunen, Mauri, eläkeläinen laatuteknikko
Kansallinen Kokoomus r.p.
42 Karjaluoto-Pisilä, Johanna, KM Luokanopettaja, liikunnanohjaaja
43 Kippola, Toni, maatalousyrittäjä
44 Nygård, Mia, filosofian maisteri, laatupäällikkö
45 Peltoniemi, Raino, myyntipäällikkö
46 Salmela, Mikko, yrittäjä
47 Salmivuori-Väänänen, Kaisa, ryhmäpäällikkö
Yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat - Kandidaterna för valmansföreningarna utanför de gemensamma listorna
48 Jukkola, Jaakko, maanviljelijä, eläkeläinen