Tulospalvelun kuva Oikeusministeriö - Tulospalvelu
Kuntavaalit 2017

Pudasjärvi

Sivu päivitetty 28.03.2017 16:26:57

Ehdokkaat

Vihreä liitto r.p. 2 - 10
Vasemmistoliitto r.p. 11 - 19
Perussuomalaiset r.p. 20 - 25
Suomen Keskusta r.p. 26 - 60
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p. 61 - 72
Kansallinen Kokoomus r.p. 73 - 78
Vihreä liitto r.p.
2 Hyttinen, Veikko, yrittäjä, perhehoitaja
3 Inget, Irma, peruskoulun opettaja, humanististen tieteiden kandidaatti
4 Kipinä, Suvi, opiskelija
5 Lievetmursu, Tapio, insinööri (amk), maaseudun kehittäjän erikoisammattitutkinto
6 Pekkala, Tero, liikuntahallin valvoja
7 Pokka, Eija, yrittäjä
8 Ronkainen, Tero, maaseutuyrittäjä
9 Tykkyläinen, Kari, kuvanveistäjä
10 van der Vegt, Christa, klinikkaeläinhoitaja, kotiäiti
Vasemmistoliitto r.p.
11 Granlund, Teppo, taksi, maatalousyrittäjä
12 Honkanen, Erkki, kirvesmies, eläkeläinen
13 Puurunen, Taisto, mittakirvesmies
14 Rantala, Leena, lähihoitaja, eläkeläinen
15 Ruokangas, Mauno, sahatyöntekijä
16 Räisänen, Eero, taiteilija, eläkeläinen
17 Tihinen, Antti, höyläämötyöntekijä
18 Tihinen, Paavo, yrittäjä, eläkeläinen
19 Vähäkuopus, Inga, maatalousyrittäjä
Perussuomalaiset r.p.
20 Kellolampi, Juho, maanviljelijä, valtuutettu
21 Kärki, Olavi, autopeltiseppä, varavaltuutettu
22 Manninen, Pertti, varavaltuutettu
23 Niemitalo, Antti, yrittäjä
24 Niskasaari, Reino, eläkeläinen
25 Ollila, Alpo, rakennusmies, valtuutettu
Suomen Keskusta r.p.
26 Haataja, Auri, yhteiskuntatieteiden maisteri, sosiaalityöntekijä
27 Heikkilä, Juha, maanviljelijä
28 Hinkula, Arto, maatalousyrittäjä
29 Hyttinen, Eero, yrittäjä, liiketalouden ja hallinnon tradenomi
30 Ihme, Hannu, metsätalousinsinööri, asiakasvastaava
31 Jurmu, Pekka, agrologi AMK, tilanhoitaja
32 Juusola, Kimmo, metsätalousinsinööri AMK
33 Koivukangas, Jouni, rakennusmies
34 Koivula, Marko, toiminnanjohtaja, tapahtumajärjestäjä
35 Kortetjärvi, Paavo, lehtori
36 Kosamo, Henna, maatalousyrittäjä
37 Kouva, Jorma, metsätalousinsinööri, eläkeläinen
38 Kälkäjä, Mari, yrittäjä, eduskunta-avustaja
39 Laakkonen, Alpo, koulutuspäällikkö, eläkeläinen
40 Lantto, Marja, maatalousyrittäjä
41 Lehtimäki, Outi, ensihoitaja ht, sairaanhoitaja
42 Loukusa, Sinikka, sosiaalityöntekijä
43 Nivala, Kaisa, maatalousyrittäjä, eläkeläinen
44 Oinas-Panuma, Eero, matkailuyrittäjä, poromies
45 Parkkisenniemi, Hilkka, rehtori, eläkeläinen
46 Puolakanaho, Urpo, maanviljelijä
47 Putula, Johannes, opiskelija
48 Putula, Heikki, maanviljelijä
49 Pääkkö, Mirka, maatalousyrittäjä, liiketalouden ja markkinoinnin tradenomi
50 Riekki, Vesa, metsuri
51 Ronkainen, Onerva, ohjaaja
52 Seppänen, Kauko, yhdyskuntatekniikan päällikkö, eläkeläinen
53 Talala, Reijo, lehtori, eläkeläinen
54 Tervonen, Raimo, koneasentaja
55 Tuohimaa, Ruut, kasvatustieteen opiskelija
56 Törmänen, Anni-Inkeri, diplomi-insinööri, yrittäjä
57 Törmänen, Pekka, maanviljelijä
58 Vainio, Taina, maidontuottaja
59 Veivo, Sointu, kasvatustieteen ja hallintotieteen maisteri, sosionomi
60 Vähäkuopus, Timo, maanviljelijä
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.
61 Blomqvist, Håkan, eläkeläinen, autonkuljettaja
62 Ikonen, Eija, myyjä, eläkeläinen
63 Illikainen, Raimo, eläkeläinen, työteknikko
64 Haapakoski, Tiina, koulunkäyntiavustaja, lähihoitaja
65 Kemppainen, Markku, ilmoitusmyyjä
66 Kortesalmi, Pentti, eläkeläinen, yrittäjä
67 Kuukasjärvi, Tuula, myyjä
68 Manninen, Jouni, toimistotyöntekijä
69 Pohjanvesi, Tapio, eläkeläinen, kiinteistötyöntekijä
70 Pohjanvesi, Päivi, opiskelija, lastenohjaaja
71 Soronen, Paula, tarjoilija, vuoropäällikkö
72 Vähäkuopus, Hanne, medianomi
Kansallinen Kokoomus r.p.
73 Alatalo, Matti, maaseutuyrittäjä
74 Ekdahl, Aune, yrittäjä, eläkeläinen
75 Kinnunen, Pekka, liikunnanohjaaja
76 Kokko, Antero, yrittäjä, eläkeläinen
77 Pankinaho, Sirkka, merkonomi, maatalousyrittäjä
78 Särkelä, Markus, yrittäjä