Tulospalvelun kuva Oikeusministeriö - Tulospalvelu
Kuntavaalit 2017

Pihtipudas

Sivu päivitetty 28.03.2017 16:26:57

Ehdokkaat

Kansallinen Kokoomus r.p. 2 - 7
Perussuomalaiset r.p. 8 - 26
Vasemmistoliitto r.p. 27 - 31
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p. 32 - 45
Suomen Keskusta r.p. 46 - 67
Pihtiputaan Parhaaksi yhteislista 68 - 80
Yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat - Kandidaterna för valmansföreningarna utanför de gemensamma listorna 81 - 81
Kansallinen Kokoomus r.p.
2 Arvola, Raija, yrittäjä
3 Hytönen, Pentti, yrittäjä
4 Lahtinen, Juuso, yrittäjä
5 Lohtander, Helka, yrittäjä
6 Maalahti, Pirkko, yrittäjä
7 Pennala, Antti, opiskelija
Perussuomalaiset r.p.
8 Haikara, Minna, maalaamon työntekijä
9 Ikonen, Miikka, liikenneopettaja
10 Kahelin, Martti, varastomies, puuseppä
11 Karppinen, Minna, myyjä
12 Kenttälä, Heljä, kodinhoitaja, eläkeläinen
13 Kolehmainen, Heikki, eläkeläinen
14 Kolehmainen, Jorma, koneistaja
15 Matilainen, Jukka, yrittäjä
16 Metsälä, Risto, yo-merkonomi, työtön
17 Nenye, Niko, rakennusmies
18 Paananen, Annika, toimistotyöntekijä
19 Paananen, Ari, yrittäjä, autoilija
20 Pasanen, Sulo, kirvesmies, eläkeläinen
21 Saarinen, Ilpo, kirvesmies, eläkeläinen
22 Tiainen, Marjo, laitoshuoltaja
23 Tiainen, Marko, koneistaja, järjestyksenvalvoja
24 Tilli, Anne-Maria, eläkeläinen
25 Varha, Antti, johtava liikenneopettaja
26 Vehviläinen, Virpi, siivooja, ompelija
Vasemmistoliitto r.p.
27 Ihalainen, Jarmo, kirvesmies
28 Karvonen, Juha, pääluottamusmies, työpajanohjaaja
29 Marttinen, Heli, sairaanhoitaja
30 Pennanen, Tuula, eläkeläinen
31 Saastamoinen, Tapio, vapaaehtoistyöntekijä
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.
32 Jetsonen, Sakari, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
33 Jämsén, Reijo, eläkeläinen
34 Jämsén, Tomi, autonkuljettaja
35 Kananen, Aira, ravitsemistyönjohtaja
36 Kivimaa, Petra, hevostalouden opiskelija
37 Logren, Marjo, lähihoitaja
38 Paananen, Helena, mediamyyjä
39 Paananen, Karri, työtoiminnan ohjaaja
40 Paananen, Terttu, kirjanpitäjä
41 Paananen, Virve, lähihoitaja
42 Parkkonen, Kari, yrittäjä
43 Räisänen, Pentti, rehtori
44 Sorri, Annikki, eläkeläinen
45 Vouti, Kirsi, lähihoitajaopiskelija
Suomen Keskusta r.p.
46 Aho, Hannu, metsäasiantuntija
47 Ahola, Jaana, yrittäjä
48 Ahomaa, Päivi, maatalouslomittaja, luottamusmies
49 Hjelmeroos-Haapasalo, Heli, FM, opettaja
50 Hollanti, Jyrki, maatalousyrittäjä
51 Hämäläinen, Jouni, mv, putkiasentaja
52 Jämsén, Teppo, maatalousyrittäjä
53 Kananen, Erkki, eläkeläinen, yrittäjä
54 Kananen, Markku, kenttämestari
55 Kangasluoma, Taina, marketpäällikkö
56 Kiljala, Eija, lääkäri
57 Kivinen, Paula, eläkeläinen
58 Kuha, Martti, yrittäjä
59 Kärkkäinen, Pekka, maatalousyrittäjä, kauppias
60 Mikkonen, Tuulia, lähihoitaja, tradenomi
61 Närhi, Sirpa, talousvastaava
62 Pietiläinen, Ismo, maaseutuyrittäjä
63 Pärnänen, Markku, työtön
64 Pärnänen, Raimo, maanviljelijä
65 Sutinen, Pekka, rikosylikonstaapeli evp, eläkeläinen
66 Toikkanen, Irma, eläkeläinen
67 Ylälehto, Jani, yrittäjä
Pihtiputaan Parhaaksi yhteislista
68 Kahilainen, Seppo, tuottaja
69 Soisalo, Tuomo, nuohooja, yrittäjä
70 Mattola, Tauno, nuorisotyönohjaaja
71 Nykänen, Onni, seuratoimihenkilö
72 Pasanen, Paula, mediamyyjä
73 Manninen, Jarkko, yrittäjä, eläkeläinen
74 Kumpulainen, Mervi, yrittäjä
75 Järvelin, Kimmo, yrittäjä
76 Mikkonen, Maria, palvelujohtaja
77 Mäkelä-Varis, Terttu, hammashoitaja
78 Skantz, Tuomas, yrittäjä
79 Kahilainen, Marko, yrittäjä
80 Tiainen, Arto, yrittäjä
Yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat - Kandidaterna för valmansföreningarna utanför de gemensamma listorna
81 Sevon, Mauno, agrologi