Tulospalvelun kuva Oikeusministeriö - Tulospalvelu
Kuntavaalit 2017

Padasjoki

Sivu päivitetty 28.03.2017 16:26:57

Ehdokkaat

Suomen Keskusta r.p. 2 - 11
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p. 12 - 18
Perussuomalaiset r.p. 19 - 23
Vihreä liitto r.p. 24 - 38
Kansallinen Kokoomus r.p. 39 - 60
Yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat - Kandidaterna för valmansföreningarna utanför de gemensamma listorna 61 - 61
Suomen Keskusta r.p.
2 Ahola, Pasi, maatalousyrittäjä
3 Ahola, Pirkka, mökkiyrittäjä, LUTU
4 Ahola, Suvi, opiskelija
5 Härkälä, Atte, metsäasiantuntija, eläkeläinen
6 Härkönen, Antti, laivuri
7 Kusmin, Eeva-Riitta, perhepäivähoitaja, eläkkeellä
8 Luukka, Paavo, peruskoulunopettaja, eläkeläinen
9 Riihiranta, Niina, kansanedustajan avustaja
10 Selonen, Mika, kiinteistönhoitaja, yrittäjä
11 Vall, Mika, luontoyrittäjä
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.
12 Vilkman, Mira, myyjä
13 Korelin, Suvi, ravintolatyöntekijä
14 Kärhä, Esa, linja-autonkuljettaja
15 Koskela, Pekka, rakennusmies
16 Härmä, Jorma, projektipäällikkö
17 Korelin, Susanna, lähihoitaja
18 Salonen, Jyrki, tuotantotyöntekijä
Perussuomalaiset r.p.
19 Ahokkanen, Hilkka, suunnitteluassistentti
20 Ahokkanen, Juhani, päihdeterapeutti, eläkeläinen
21 Siljander, Ilpo, tekninen asiakasneuvoja, asiakaspalvelu
22 Korpi, Jarkko, korjausrakentamisen moniosaaja
23 Jokinen, Erik, ajoneuvoyhdistelmäkuljettaja, valokuvaaja
Vihreä liitto r.p.
24 Aarto, Tiina, iltapäiväkerho-ohjaaja
25 Karevaara, Eero, yrittäjä
26 Karevaara, Seija, diplomi-insinööri
27 Koukka, Kai, asentaja
28 Koukka, Salla, insinööri (AMK)
29 Lahtinen, Jarmo, maatalousyrittäjä
30 Liikonen, Kati, kehittäjä
31 Mertsalmi, Ilkka, yrittäjä
32 Mertsalmi, Paula, erikoishammasteknikko, eläkeläinen
33 Ojala, Asko, työsuojelutarkastaja, yrittäjä
34 Oulujärvi, Pentti, linja-autonkuljettaja, yrittäjä
35 Pykälistö, Kirsi, farmaseutti, homeopaatti
36 Rajala, Janne, rakennusyrittäjä
37 Rantanen, Ari, puuseppä
38 Syrjänen, Erkki, yrittäjä
Kansallinen Kokoomus r.p.
39 Heinonen, Veli-Matti, yrittäjä
40 Hertti, Hannu, teknillinen johtaja, eläkkeellä
41 Hietanen, Markku, turvallisuusalan yrittäjä, opettaja
42 Hopeela-Juvonen, Leena, myymäläpäällikkö
43 Hännikäinen, Rauno, maanviljelijä
44 Jaakkola, Kalle, maatalousyrittäjä
45 Kallioinen, Virpi, taloussihteeri
46 Kontra, Jukka, lähihoitaja
47 Niemikallio, Anne, kassa-myyjä
48 Nikkarikoski, Pirkko, yrittäjä
49 Ounila, Miikka, poliisi
50 Räsänen, Antti, maanviljelijä
51 Räsänen, Oskari, varusmies
52 Saarinen, Lasse, eläkeläinen
53 Salonen, Pekka, puuteollisuusinsinööri, eläkeläinen
54 Samiola, Marko, kauppias, yrittäjä
55 Sandholm, Janne,
56 Savola, Silja, perushoitaja, eläkeläinen
57 Suokas, Eerika, opiskelija
58 Suomaa, Lauri, sähköurakoitsija, majatalon hoitaja
59 Talasvirta, Timo, yleislääketieteen erikoislääkäri, eläkeläinen
60 Toivonen, Heikki, yrittäjä
Yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat - Kandidaterna för valmansföreningarna utanför de gemensamma listorna
61 Saarinen, Anita, liikunnanohjaaja, koordinaattori