Tulospalvelun kuva Oikeusministeriö - Tulospalvelu
Kuntavaalit 2017

Orimattila

Sivu päivitetty 28.03.2017 16:26:57

Ehdokkaat

Perussuomalaiset r.p. 2 - 20
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p. 21 - 22
Kansallinen Kokoomus r.p. 23 - 55
Suomen Keskusta r.p. 56 - 81
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p. 82 - 99
Vasemmistoliitto r.p. 100 - 100
Vihreä liitto r.p. 101 - 106
Suomen Kommunistinen Puolue r.p. 107 - 107
Sitoutumaton Orimattila 108 - 114
Yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat - Kandidaterna för valmansföreningarna utanför de gemensamma listorna 115 - 115
Perussuomalaiset r.p.
2 Alonen, Aino, eläkeläinen
3 Erola, Ville-Petteri, liikunta-alueiden hoitaja
4 Hallalehto, Olavi, eläkeläinen
5 Hiltunen, Onni, osastonhoitaja
6 Kaivola, Simo, eläkeläinen
7 Kaitaranta, Jari, veturinkuljettaja
8 Korva, Harri, linja-autonkuljettaja
9 Lassila, Aarre, eläkeläinen, yrittäjä
10 Markkanen, Jani, päivämestari
11 Mechelin, Kalevi, telemekaanikko, eläkeläinen
12 Ovaska, Harri, operaattori
13 Piiroinen, Keijo, käyttöpäällikkö
14 Pärssinen, Anssi, tekninen myyjä
15 Räsänen, Jouni, ylikonemestari
16 Salo, Sirkku, vientisihteeri, eläkeläinen
17 Sikkilä, Sari, lähihoitaja
18 Silvennoinen, Joona, puuseppä
19 Simola, Arja, lastenohjaaja
20 Venesjärvi, Seppo, yrittäjä
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p.
21 Laaksonen, Pertti, kapteeni evp
22 Rissanen, Jaakko, talouspäällikkö, eläkeläinen
Kansallinen Kokoomus r.p.
23 Aalto, Juha, kauppatieteiden maisteri
24 Gripenberg, Marianna, toimistosihteeri
25 Hakonen, Saija, yrittäjä, toimitusjohtaja
26 Hanhela, Jenni, sairaanhoitaja AMK
27 Huhtala, Anssi, tuotantojohtaja
28 Jokinen, Ida, opettaja, filosofian maisteri
29 Jokinen, Kalle, kansanedustaja
30 Jussila, Tuomo, tuotantoesimies
31 Kananen, Juho, yrittäjä
32 Karinen, Jussi, diplomi-insinööri
33 Karjalainen, Riitta, sairaanhoitaja, eläkeläinen
34 Keskevaari, Jarmo, eduskunta-avustaja
35 Kettunen, Jukka, diplomi-insinööri, commercial manager
36 Koivisto, Kimmo, maanviljelijä
37 Lager, Mika, työnjohtaja, raskas kalusto
38 Leino, Vesa, yrittäjä
39 Neuvonen-Rauhala, Marja-Liisa, koulutusjohtaja
40 Pelkonen, Veli, asiantuntija, diplomi-insinööri
41 Pietilä, Matti, yrittäjä, kauppatieteiden maisteri
42 Planting, Jussi, tullitarkastaja
43 Puumala, Katja, yrittäjä
44 Rainio, Marja, toimistosihteeri
45 Ritala, Leena, yrittäjä, asiantuntija
46 Ryynänen, Aimo, professori, emeritus
47 Sallinen, Jarkko, erityisluokanopettaja, kasvatustieteen maisteri
48 Seppälä, Jarkko, talouspäällikkö, yhteiskuntatieteiden maisteri
49 Soinoja, Sami, upseeri, sotatieteen maisteri
50 Sundvik, Kim, yrittäjä
51 Törrönen, Pekka, lehtori, filosofian maisteri
52 Vahe, Jussi, toimitusjohtaja
53 Venho, Lasse, yrittäjä
54 Viljanen, Markku, luonnontieteiden kandidaatti, maanviljelijä
55 Väisänen, Timo, automyyjä
Suomen Keskusta r.p.
56 Anttila, Ari, maanviljelijä
57 Heikkinen, Sanna, kehitysvammaisten hoitaja
58 Hämäläinen, Juha, tuotantojohtaja
59 Kallio, Riku, maanviljelijä
60 Kiiveri, Tommi, kiinteistönhoitaja
61 Koivisto, Roope, maanviljelijä
62 Koskela, Markku, agrologi
63 Kyrö, Johanna, agrologi, tarkastaja
64 Kyrö, Reijo, eläkeläinen
65 Kyöstilä, Mauri, maanviljelijä
66 Lonka, Riitta, parturi-kampaaja, yrittäjä
67 Malmiharju, Tapio, eläkeläinen
68 Mäkelä, Joel, yrittäjä
69 Mölsä, Jukka, tradenomi, maanviljelijä
70 Nieminen, Tero, yrittäjä
71 Niklander, Jorma, avainasiakaspäällikkö, eläkeläinen
72 Nyman, Pasi, toimitusjohtaja
73 Papinaho, Sirkka-Liisa, terveydenhoitaja
74 Parkkinen, Paula, bioanalyytikko, ihoterapeutti
75 Rönkkö, Ilpo, yrittäjä, sähköasentaja
76 Saarinen, Ville, järjestelmäkoordinaattori
77 Salmén, Raimo, eläkeläinen, yrittäjä
78 Suuronen, Marko, myyntipäällikkö
79 Taavila, Marko, yrittäjä
80 Taavila, Siru, maatalousyrittäjä, sihteeri
81 Tuiskunen, Satu, maanviljelijä, agrologi AMK
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.
82 Hokkanen, Torsti, erityisopettaja
83 Hyvönen, Arto, metallimies, vapaaehtoistyöntekijä
84 Hänninen, Jarmo, tradenomi
85 Jokinen, Jarkko, koestaja, pääluottamusmies
86 Järvinen, Suvi, arkistonhoitaja
87 Katajavuori, Ulla, lähihoitaja
88 Kettunen, Jouni, koneasentaja
89 Kirjavainen, Keijo, yrittäjä, eläkeläinen
90 Koivunen, Tuula, perushoitaja
91 Laatunen, Kirsti, apulaisrehtori, eläkeläinen
92 Lahtinen, Olavi, valvomonhoitaja, eläkeläinen
93 Lehtelä, Heli, käsityötieteen opiskelija
94 Leino, Jorma, kiinteistönhoitaja, eläkeläinen
95 Maunula, Juho-Pekka, lastentarhanopettaja opiskelija
96 Saarinen, Niina, palveluvastaava
97 Saarinen, Mauno, linja-autonkuljettaja, eläkeläinen
98 Turunen, Timo, putkiasentaja
99 Vilja, Sini, yrittäjä
Vasemmistoliitto r.p.
100 Nieminen, Hannu, rakennusmies
Vihreä liitto r.p.
101 Avelin, Venla, ympäristö- ja vesitekniikan insinööri
102 Heinonen, Esa, sosiaaliohjaaja
103 Hänninen, Sanja, opiskelija
104 Koistinen, Minna, vastaava ohjaaja
105 Kutvonen, Mikko, teknologiajohtaja
106 Vilander, Matti, tekniikan lisensiaatti
Suomen Kommunistinen Puolue r.p.
107 Kataja, Pentti, betonimies, herastuomari
Sitoutumaton Orimattila
108 Åkerman, Marjut, yrittäjä
109 Hämäläinen, Mira, tilitoimisto-yrittäjä
110 Andersin, Mika, yrittäjä
111 Hirvonen, Juha, maanviljelijä, työnjohtaja
112 Koskelainen, Harri, yrittäjä
113 Särkinen, Susanna, yrittäjä
114 Virtanen, Heidi, nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja, henkilökohtainen ohjaaja
Yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat - Kandidaterna för valmansföreningarna utanför de gemensamma listorna
115 Törmänen, Johanna, yrittäjä
VAALILIITOSSA - I VALFÖRBUND
Kansallinen Kokoomus r.p.
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p.