Tulospalvelun kuva Oikeusministeriö - Tulospalvelu
Kuntavaalit 2017

Mäntyharju

Sivu päivitetty 28.03.2017 16:26:57

Ehdokkaat

Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p. 2 - 15
Vihreä liitto r.p. 16 - 16
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p. 17 - 22
Suomen Kommunistinen Puolue r.p. 23 - 23
Suomen Keskusta r.p. 24 - 49
Perussuomalaiset r.p. 50 - 54
Kansallinen Kokoomus r.p. 55 - 73
Puolueisiin Sitoutumattomien yhteislista 74 - 81
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.
2 Alsaifi, Jalal, opiskelija
3 Hartonen, Ari, varastomies
4 Hartonen, Seppo, opiskelija
5 Hämäläinen, Birgit, sosionomi, ohjaaja
6 Jussila, Riina, yrittäjä, kokki
7 Kuoksa, Timo, DI, eläkeläinen
8 Lamponen, Jari, asettaja, terämies
9 Lamponen, Mia, palvelusihteeri, lähihoitaja
10 Lyytikäinen, Mikko, myyjä
11 Ollikainen, Tero, laitosmies, pääluottamusmies
12 Penttinen, Tapani, talonmies
13 Rimpeläinen, Kari, vanerityöntekijä, vplm
14 Suomi, Pekka, lähihoitaja
15 Tiilikainen, Markku, lihanleikkaaja
Vihreä liitto r.p.
16 Kovanen, Matti, opiskelija
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p.
17 Kantola, Eero, kanttori
18 Saarinen, Anneli, eläkeläinen
19 Svart, Roope, varastotyöntekijä, eläkeläinen
20 Schwartz, Sointu, eläkeläinen
21 Auvinen, Unto, eläkeläinen
22 Kattainen, Sirpa, suuhygienisti, eläkeläinen
Suomen Kommunistinen Puolue r.p.
23 Väisänen, Ano, kirvesmies, eläkeläinen
Suomen Keskusta r.p.
24 Heikkilä, Pekka, erikoisammattimies
25 Honkanen, Ilpo, maaseutuyrittäjä
26 Hytönen, Minna, työvalmentaja
27 Hyyryläinen, Antti, maanviljelijä
28 Hällback, Kimmo, ylivahtimestari
29 Kettunen, Seppo, yrittäjä
30 Krakau, Tapani, atk-kouluttaja
31 Lamponen, Markku, kiinteistöpäällikkö
32 Lantta, Sari, emäntä
33 Leppäkumpu, Raimo, operaattori
34 Lindroos, Tuula, eläkeläinen
35 Lyömiö, Noora, lähihoitaja, opiskelija
36 Löyskä, Jan-Erik, yrittäjä, muusikko
37 Mustonen, Jukka, kauppatieteiden maisteri, yksikön johtaja
38 Mutka, Katariina, ratsastuksenohjaaja
39 Mäenpää, Eveliina, kulttuurituottaja YAMK
40 Paakkari, Isto, keittiömestari, toiminnanohjaaja
41 Paasonen, Janne, yrittäjä
42 Paasonen, Kirsi, yrittäjä
43 Partio, Ismo, evl evp
44 Pekkanen, Leena, KM, luokanopettaja
45 Penttinen, Aleksi, metsäkoneenkuljettaja
46 Ruohoranta, Mika, myymäläpäällikkö
47 Saloranta, Nina, sairaanhoitaja
48 Suoniemi, Rauno, toimitusjohtaja
49 Tervo, Pirkko, kasvatustieteiden maisteri
Perussuomalaiset r.p.
50 Hyökki, Ilkka, puu/rakennusteknikko
51 Hämäläinen, Tapio, autonkuljettaja
52 Turtiainen, Anssi, CNC-koneistaja
53 Kasurinen, Jenni, sairaanhoitaja, yrittäjä
54 Hartonen-Pulkka, Tanja, lähihoitaja, sairaanhoitajaopiskelija
Kansallinen Kokoomus r.p.
55 Haajanen, Janne, maanviljelijä, maanviljelysteknikko
56 Halinen, Erja, lähihoitaja
57 Hoteila, Iina, hallintotieteiden yo
58 Hujanen, Seppo, sairaanhoitaja, tukipalvelukoordinaattori
59 Häkkänen, Antti, kansanedustaja, lakimies
60 Häkkänen, Markku, kunnallisneuvos, varatuomari
61 Jukola, Heta, metsätoimihenkilö, metsätalousinsinööri
62 Juvonen, Pasi, lehtori, tekniikan tohtori
63 Karjalainen, Panu, maanviljelijä
64 Kohonen, Matti, koulunkäyntiavustaja, lähihoitaja
65 Kähkönen, Anniina, kotihoidon esimies, terveystieteiden maisteri
66 Lopperi, Jaana, kehityspäällikkö, yhteiskuntatieteiden maisteri
67 Norén, Tarmo, metsätalousinsinööri
68 Pekkanen, Aki, postityöntekijä, sairaanhoitajaopiskelija
69 Siebenberg, Juha, maanviljelijä, koneurakoitsija
70 Siitarinen, Ari, varastopäällikkö, insinööri
71 Taipale, Mauri, isännöitsijä, yrittäjä
72 Tirri, Olli, opiskelija
73 Torniainen, Liisa, sairaanhoitaja
Puolueisiin Sitoutumattomien yhteislista
74 Ahvenainen, Jarkko, asentaja, puolivak. palokunnan yksikönjohtaja
75 Heikkilä, Juha, hum.kand., yrittäjä
76 Huovinen, Markku, YTM, etsivä nuorisotyöntekijä
77 Lahti, Pertti, sähkömestari
78 Mustonen, Antti, kiinteistöneuvos, eläkeläinen
79 Paasonen, Jani, yrittäjä
80 Rantanen, Raili, sosiaaliohjaaja, eläkeläinen
81 Vallin, Juha, ohjaaja, sosionomi (AMK)