Tulospalvelun kuva Oikeusministeriö - Tulospalvelu
Kuntavaalit 2017

Imatra

Sivu päivitetty 22.03.2017 16:51:57

Ehdokkaat

Vihreä liitto r.p. 2 - 7
Kansallinen Kokoomus r.p. 8 - 50
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p. 51 - 100
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p. 101 - 103
Perussuomalaiset r.p. 104 - 134
Suomen Keskusta r.p. 135 - 153
Vasemmistoliitto r.p. 154 - 161
Yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat - Kandidaterna för valmansföreningarna utanför de gemensamma listorna 162 - 162
Vihreä liitto r.p.
2 Hollmérus-Rantala, Tuula, verhoilija, kuvataiteilija
3 Kärmeniemi, Ritva, kuvataiteilija
4 Mahmoud, Dilsher, opiskelija
5 Marttila, Päivi, sairaanhoitaja
6 Paakkinen, Tiia, lastenohjaaja, lähihoitajaopiskelija
7 Pohjola, Ritva, lehtori, eläkeläinen
Kansallinen Kokoomus r.p.
8 Airas, Mikko, erityisnuorisotyönohjaaja, yrittäjä
9 Färd, Tom, kauppias
10 Gezuri, Sofian, tekninenpiirtäjä
11 Hallikainen, Eija, taksiautoilija
12 Heikkinen, Barbara, yrittäjä
13 Heinänen, Sirpa, hammashoitaja, laborantti
14 Hellman, Vesa, yrittäjä
15 Helminen, Anna, diplomi-insinööri, yrittäjä
16 Hirvonen, Esa, majuri
17 Hirvonen, Matti, ylikonstaapeli
18 Hokkanen, Raija, yrittäjä
19 Honkanen, Aino-Maija, lukiolainen
20 Hujanen, Irma, rehtori, luokanopettaja
21 Jormakka, Juha, lehtori
22 Juutilainen, Jerena, yrittäjä
23 Keskitalo, Kirsi, kartanoemäntä, perushoitaja
24 Kontiainen, Kaisa, pappi
25 Koponen, Lotta, aluepäällikkö
26 Koppanen, Toni, laitosmies
27 Kudjoi, Niko, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
28 Lapakko, Jaana, laboratorioinsinööri, laulaja
29 Lautala, Anna-Kaisa, datanomi
30 Marttila, Jaakko, suunnitteluinsinööri
31 Matikainen, Tommi, yrittäjä
32 Mäkelä, Sari, tullitarkastaja, opiskelija
33 Mäkitalo, Juha, filosofian maisteri, lehtori
34 Määttä, Kauko, diplomi-insinööri
35 Partanen, Jouko, hallintotieteiden maisteri, toimitusjohtaja
36 Pasanen, Kristiina, taloushallinnon assistentti
37 Patrakka, Marja-Leena, lehtori
38 Penttilä, Jukka, muusikko
39 Pitman, Titta, tradenomi, vuorovaikutusvalmentaja
40 Porkka, Kalle, huoltopäällikkö
41 Prior, Sanna, filosofian maisteri, opettaja
42 Pöntinen, Ari, työterveyshoitaja
43 Pöyhönen, Sari, lehtori
44 Saajanlehto, Tommi, rakennusmies
45 Saaristo, Lilla, opettaja, yrittäjä
46 Seppänen, Ari, asiakaspäällikkö
47 Toiviainen, Pasi, yrittäjä
48 Urpalainen, Anu, kasvatustieteen maisteri, rehtori
49 Varpoila, Mika, myyntijohtaja
50 Vidman, Hannele, hallintotieteiden kandidaatti
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.
51 Behm, Pauli, sähköteknikko
52 Breitholtz, Jenna, jälkikäsittelijä
53 Hasu, Mervi, terveydenhoitaja, työsuojeluvaltuutettu
54 Helmikallio, Saska, muusikko, yrittäjä
55 Helveranta, Pia, nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja
56 Holappa, Pasi, linja-autonkuljettaja
57 Häkkinen, Juuso, prosessihenkilö
58 Hämäläinen, Veikko, insinööri
59 Id, Lahja, soitonopettaja, eläkeläinen
60 Ilves, Ilpo, ravintolakokki
61 Jäntti, Seppo, työsuojeluvaltuutettu
62 Kosunen, Timo, kunnossapitoasentaja, eläkeläinen
63 Kuikka, Tuija, kirjastovirkailija
64 Lajunen, Marko, yrittäjä
65 Lattu, Antero, insinööri, tietotekniikkapäällikkö
66 Luukkanen, Heikki, toimittaja, eläkeläinen
67 Lätt-Shahmardan, Katri, tuottaja
68 Malm, Niina, lastaaja, pääluottamusmies
69 Martikainen, Susanna, yrittäjä
70 Mattila, Heli, asiamies
71 Mustakallio, Turo, opettaja
72 Mynttinen, Rauni, talouspäällikkö
73 Niemi, Timo, laitosmies
74 Niinimäki-Sipolainen, Sari, palveluneuvoja
75 Niskanen, Markus, sähköinsinööri
76 Nissinen, Anne, myyjä, työsuojeluvaltuutettu
77 Nokelainen, Ilkka, HR-projektityöntekijä
78 Nousiainen, Tuomas, sähkö-/automaatioasentaja
79 Oinonen, Juha, turvallisuusasiantuntija, luottamusmies
80 Ovaska, Tiina, prosessihenkilö
81 Palovaara, Juha-Pekka, lähihoitaja
82 Pulkkinen, Timo, autonkuljettaja
83 Putto, Tuula, sähköasentaja
84 Rautiainen, Jukka, prosessimies
85 Rautsiala, Suvi, tietotekniikan insinööri AMK
86 Riekkinen, Pauli, muovityöntekijä
87 Rossi, Jouko, postityöntekijä
88 Ruhanen, Marko, tekninen kenttämyyjä
89 Ruotsalainen, Paavo, talonmies
90 Siira, Marko, koneistaja, muusikko
91 Siitonen, Arto, eläkeläinen
92 Sorsa, Sakari, järjestyksenvalvoja
93 Tanninen, Heikki, kunnallisneuvos, eläkeläinen
94 Tanttu, Juho, diplomi-insinööri
95 Telkkä, Jani, yrittäjä, toimitusjohtaja
96 Tella-Pulliainen, Pirjo, lähihoitaja
97 Tikka, Arto, järjestelymestari
98 Tikka, Markus, prosessihenkilö
99 Tukiainen, Jarkko, myyntiedustaja
100 Äikää, Tarja, perushoitaja, eläkeläinen
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p.
101 Rantalainen, Anton, tukihenkilö
102 Eerola, Milla, lastenohjaaja
103 Mälkiä, Jari, myyjä
Perussuomalaiset r.p.
104 Aalto, Airi, kasvatustieteen maisteri, erityisopettaja
105 Heikinheimo, Seppo, autonkuljettaja, eläkeläinen
106 Helenius, Jani, lähihoitaja
107 Huuskonen, Juha, perhekotivanhempi
108 Härkönen, Timo, vanhempi konstaapeli
109 Hörmönen, Hannele, varastonhoitaja
110 Ignatius, Kalevi, eläkeläinen
111 Järviö, Jani, mikrotukihenkilö
112 Kostiainen, Esa, ahtaaja
113 Kuvaja, Marjut, yrittäjä, perushoitaja
114 Lahtinen, Carita, huoltoasentaja
115 Lajunen, Liisa, mainonnanhoitaja, eläkeläinen
116 Lappalainen, Jarmo, rakennusmestari
117 Makkonen, Leo, yrittäjä, eläkeläinen
118 Miettinen, Sari, sairaanhoitaja YAMK, ohjaaja
119 Montonen, Jiri, laitosmies
120 Montonen, Natalia, ammattitaitelija, kahvilan vastaava
121 Mutikainen, Petri, yrittäjä
122 Nofal, Ramy, ohjaaja
123 Pajari, Antti, prosessinhoitaja
124 Pulkkinen, Arto, ilmastointiasentaja
125 Päivinen, Katja, yrittäjä
126 Rahikainen, Tiina, merkonomi, markkinoija
127 Remes, Kirsi, restonomiopiskelija
128 Saarimäki, Erkki, linja-autonkuljettaja, eläkeläinen
129 Salmi, Joni, restonomi, yrittäjä
130 Saukkonen, Erkki, myyjä, yrittäjä
131 Tikkanen, Aleksi, valvomonhoitaja
132 Tuovila, Hannu, tulisijamuurari
133 Tuovila, Natalia, tulkki, yrittäjä
134 Tuuva, Mervi, kauppateknikko, yrittäjä
Suomen Keskusta r.p.
135 Haapala, Satu, lähihoitaja
136 Harju, Ismo, perhekotiyrittäjä
137 Koivunen, Kalle, yrittäjä
138 Kärkinen, Antti, koneinsinööri AMK, luomuviljelijä
139 Lankinen, Veikko, maanviljelijä, eläkeläinen
140 Manner, Anton, opiskelija
141 Manninen, Helmi, tulkki, myyntineuvottelija
142 Paavola, Antti, maanviljelijä
143 Peltonen, Pentti, rakennusmestari
144 Pietikäinen, Mirka, opiskelija
145 Ranta, Svetlana, arkkitehti, toimittaja
146 Rasimus, Hillevi, eläkeläinen
147 Rautio, Antti, linja-autonkuljettaja
148 Roiha, Helena, diplomikielenkääntäjä, opettaja
149 Räty, Pekka, näyttelijä-ohjaaja
150 Räty, Riitta, parturi-kampaaja, henkilökohtainen avustaja
151 Suikki, Hemmo, kehityspäällikkö
152 Sund, Juha-Pekka, sähkö-/automaatioasentaja
153 Terho, Kari, diplomi-insinööri
Vasemmistoliitto r.p.
154 Ahvo, Petri, valukonemies
155 Heikkinen, Visa, paperimies
156 Lahtinen, Juhani, putkiasentaja, eläkeläinen
157 Mustonen, Juuso, myyjä, opiskelija
158 Mykrä, Timo, konduktööri
159 Piirainen, Anssi, metallimies
160 Repka, Sami, levyseppä
161 Ruokolainen, Henri, ravintolatyöntekijä, tuottaja
Yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat - Kandidaterna för valmansföreningarna utanför de gemensamma listorna
162 Heistonen, Viola, yliopiston opettaja