Tulospalvelun kuva Oikeusministeriö - Tulospalvelu
Kuntavaalit 2017

Inari

Sivu päivitetty 28.03.2017 16:26:57

Ehdokkaat

Vasemmistoliitto r.p. 2 - 12
Perussuomalaiset r.p. 13 - 15
Svenska folkpartiet i Finland r.p. 16 - 16
Suomen Keskusta r.p. 17 - 27
Kansallinen Kokoomus r.p. 28 - 51
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p. 52 - 60
Vihreä liitto r.p. 61 - 67
Vasemmistoliitto r.p.
2 Jääskeläinen, Eija, eläkeläinen
3 Luukkonen, Matti, ulkoalueiden hoitaja
4 Näkkäläjärvi, Riitta, FM, eläkeläinen
5 Oikarinen, Eira, hallintosihteeri, eläkkeellä
6 Peltonen, Maria, nuoriso-ohjaaja
7 Pitkänen, Janne, yrittäjä
8 Rautiala, Marke, liikuntasihteeri
9 Salonen, Velijosi, sähköasentaja
10 Seipiharju, Ari, yrittäjä
11 Titola, Lauri, kunnossapitotyöntekijä
12 Väisänen, Timo, työpäällikkö, evp
Perussuomalaiset r.p.
13 Kallioinen, Eila, mikroyrittäjä
14 Kuuva, Ilkka, rakennusmies
15 Mikkonen, Kauko, myyjä
Svenska folkpartiet i Finland r.p.
16 Harju, Tero, postityöntekijä
Suomen Keskusta r.p.
17 Alenius, Hannu, yrittäjä
18 Fofonoff, Sergei, eläkeläinen, herastuomari
19 Haataja, Marko, kohdepäällikkö
20 Kinnunen, Aleksi, varastoesimies, myyjä
21 Knuutila, Kari, metsätalousteknikko
22 Kuhmonen, Kalle, autovuokraamotyöntekijä, merkonomi
23 Kärnä, Miia, yrittäjä, medianomi (AMK)
24 Kössö, Risto, lähihoitajaopiskelija, metsäteknikko
25 Palokangas, Reijo, eläkeläinen
26 Pekkala, Pekka, eläkeläinen
27 Sanila, Toini, yrittäjä
Kansallinen Kokoomus r.p.
28 Akujärvi, Kari, kiinteistönhoitaja, kirvesmies
29 Aleksandroff, Mika, insinööri (AMK)
30 Avaskari, Anu, sosionomi (AMK), päihdetyöntekijä
31 Hannola, Janne, FM, opettaja
32 Harmanen, Eeva, sairaanhoitaja, (AMK)
33 Harri, Markku,
34 Hautamäki, Seppo,
35 Huotari, Jari, rajakapt.evp.
36 Kallio, Jorma, varatuomari, kaupunginjohtaja evp.
37 Katajamaa, Marko, yrittäjä
38 Kangasniemi, Inka, artesaani, muotoilun opiskelija
39 Kellokumpu, Antti-Oskari, opiskelija, luonto-ohjaaja
40 Lompolojärvi, Kati-Susanna, tullitarkastaja
41 Nivasalo, Meeri, eläkeläinen
42 Parviainen, Raimo, taksiyrittäjä
43 Pekkala, Aslak, ensihoitaja, sairaanhoitaja (AMK)
44 Pietikäinen, Vesa, rakennustarkastaja
45 Roinesalo, Pekka, isännöitsijä
46 Sanila, Tanja, kolttien luottamusmies, TaM
47 Tapio, Antti, energia-insinööri
48 Tuovila, Anne, restonomi (YAMK), opettaja (AMK)
49 Vikeväkorva, Mika, kirvesmies
50 Warséll, Essi, vuoropäällikkö, opiskelija
51 Yliluoma, Satu, liikenneopettaja, yrittäjä
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.
52 Blomster, Göran, muotoilija
53 Kemppainen, Tiitu, hoivayrittäjä
54 Tammela, Kari, rakennusmestari, eläkeläinen
55 Pennanen, Tapani, metsätalousinsinööri amk, suunnittelija
56 Kangasniemi, Tuomo, rakennusinsinööri
57 Mäntykangas, Ensio, tervanpolttaja, insinööri
58 Seipiharju, Jaana, opettaja
59 Mattus, Erkki, tietoliikenneasentaja
60 Savela, Ritva, toimittaja, eläkeläinen
Vihreä liitto r.p.
61 Jentala, Kai, metsätalousinsinööri, eräopas
62 Nieminen, Emilia, VTM, aineenopettaja
63 Niskanen, Juho, opettaja
64 Puikko, Maire, luontokartoittaja
65 Roos, Anna, kuvataiteilija
66 Schenk, Birit, luonnonsuojeluyhdistyksen nettivastaava
67 Seurujärvi, Miina, kielityöntekijä, FM