Tulospalvelun kuva Oikeusministeriö - Tulospalvelu
Kuntavaalit 2017

Ilomantsi

Sivu päivitetty 28.03.2017 16:26:57

Ehdokkaat

Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p. 2 - 3
Kansallinen Kokoomus r.p. 4 - 5
Perussuomalaiset r.p. 6 - 11
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p. 12 - 21
Vasemmistoliitto r.p. 22 - 26
Suomen Keskusta r.p. 27 - 50
Sitoutumaton Ilomantsiryhmä 51 - 55
Yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat - Kandidaterna för valmansföreningarna utanför de gemensamma listorna 56 - 56
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p.
2 Hyttinen, Mauri, eläkeläinen, yliluutnantti evp
3 Jalava, Timo, eläkeläinen, kirjastonhoitaja
Kansallinen Kokoomus r.p.
4 Hassinen, Heidi, palvelukoordinaattori
5 Mäkinen, Asko, ylirajavartija evp
Perussuomalaiset r.p.
6 Purmonen, Mika, pääluottamusmies
7 Kettunen, Jari, linja-auton kuljettaja
8 Pesonen, Tarmo, metsätalousinsinööri, eläkeläinen
9 Rask, Ville, yrittäjä
10 Keränen, Kaisa, toimittaja
11 Puhakka, Olli, tullitarkastaja, eläkeläinen
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.
12 Hassinen, Arja, eläkeläinen
13 Ikonen, Risto, koneenkuljettaja
14 Ihanus, Aili, eläkeläinen
15 Korhonen, Pekka, mittamies
16 Matveinen, Ari, eläkeläinen
17 Nuutinen, Petri, lähihoitaja
18 Puruskainen-Saarelainen, Anna, terveydenhoitaja
19 Turunen, Kari, laitosmies
20 Turunen, Tuula, keittäjä, eläkeläinen
21 Tykkyläinen, Tapio, ent. operaattori
Vasemmistoliitto r.p.
22 Huikuri, Pentti, eläkeläinen
23 Laatikainen, Arto, toimistotyöntekijä
24 Piitulainen, Juha, kirvesmies
25 Vanhanen, Taisto, ent. rakennusmies, ylioppilas
26 Sorola, Vesa-Pekka, johdinleikkaaja
Suomen Keskusta r.p.
27 Haapsaari, Tuula, yrittäjä, fysioterapeutti
28 Haaranen, Arto, maanviljelijä
29 Heimonen, Arja, yrittäjä
30 Hiltunen, Antti, metsätalousinsinööri, asiakasvastaava
31 Hoskonen, Hannu, kansanedustaja
32 Ikonen, Kyösti, maanviljelijä
33 Jeskanen, Silja, kauppias, eläkeläinen
34 Jyrkönen, Kauko, eläkeläinen
35 Kärnä, Seppo, kapteeni evp
36 Kareinen, Riitta, seurakuntamestari
37 Muqolli, Jaska, yrittäjä
38 Mustonen, Martti, maanviljelijä, eläkeläinen
39 Määttänen, Toivo, eläkeläinen, ent. maanviljelijä
40 Pesonen, Tanja, sosionomi AMK
41 Piipponen, Sirpa, palvelukotivastaava
42 Piippo, Eila, maaseutuyrittäjä
43 Puruskainen, Kauko, yrittäjä
44 Ruippo, Jouni, postityöntekijä
45 Salmela, Jenny, emäntä
46 Sallinen, Juha, yrittäjä, postimies
47 Sorjonen, Liisa, toimistosihteeri, yrittäjä
48 Tossavainen, Mauri, yrittäjä
49 Urjanheimo, Hannu, yrittäjä
50 Viljamaa, Meri, terveyskeskuslääkäri, yrittäjä
Sitoutumaton Ilomantsiryhmä
51 Piipponen, Kaarle, opiskelija
52 Hiltunen, Eija Irene, valokuvaaja, maaseutumatkailuyrittäjä
53 von Gross, Kirsi, maanviljelijä, perhehoitaja
54 Mäkinen, Jorma Treben, taidemaalari, kem.ins.
55 Henttonen, Sauvo, ympäristönsuunnittelija, matkailuyrittäjä
Yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat - Kandidaterna för valmansföreningarna utanför de gemensamma listorna
56 Junnilainen, Pekka, kirvesmies, eläkeläinen
VAALILIITOSSA - I VALFÖRBUND
Kansallinen Kokoomus r.p.
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) r.p.