Tulospalvelun kuva Oikeusministeriö - Tulospalvelu
Kuntavaalit 2017

Ii

Sivu päivitetty 22.03.2017 16:51:57

Ehdokkaat

Vasemmistoliitto r.p. 2 - 18
Perussuomalaiset r.p. 19 - 26
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p. 27 - 37
Suomen Keskusta r.p. 38 - 71
Vihreä liitto r.p. 72 - 81
Kansallinen Kokoomus r.p. 82 - 92
Vasemmistoliitto r.p.
2 Autio, Aini, kirjastonjohtaja/eläkeläinen
3 Fäldt, Eila, yrittäjä/eläkeläinen
4 Halonen, Maria-Liisa, eläkeläinen
5 Hast, Mika, rakennus-/pääluottamusmies
6 Huovinen, Pertti, FM, eläkeläinen
7 Jakku-Hiivala, Johanna, kokki
8 Juopperi, Kimmo, kirvesmies
9 Kaarre, Martti, eläkeläinen
10 Kalliorinne, Hilkka, eläkeläinen
11 Keltamäki, Sauli, eläkeläinen
12 Kivelä, Tauno, sahuri
13 Liedes, Teijo, lehtori
14 Liimatta, Marja-Leena, rakennustyöläinen/eläkeläinen
15 Pietilä, Mikael, prosessinhoitaja
16 Teppo, Tapani, suunnittelija/eläkeläinen
17 Tiiro, Leena-Maija, ohjaaja/sosionomi AMK
18 Turtinen, Maire, puhdistuspalvelutyöntekijä
Perussuomalaiset r.p.
19 Mäenkoski, Petri, proviisori
20 Kakko, Jaska, eläkeläinen
21 Mäenkoski, Anu, kotiäiti
22 Paaso-Rantala, Anne, lähihoitaja
23 Niemi, Pasi, kartoittaja
24 Mäenkoski, Pekka, eläkeläinen
25 Hyvönen, Petri, metsäkoneenkuljettaja
26 Matila, Pentti, eläkeläinen
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue r.p.
27 Honkanen, Lauri, eläkeläinen
28 Kallio, Juha, yrittäjä
29 Keltamäki, Seppo, yksityisyrittäjä
30 Malo, Juho, poramestari
31 Nikkinen, Ville, rakennusmestari
32 Ojala, Anne, sairaalahuoltaja/työsuojeluvaltuutettu
33 Paaso, Atte, pääluottamusmies
34 Räinä, Juha, asentaja
35 Simula, Kari, kuorma-auton kuljettaja
36 Säkkinen, Risto, aluetoimitsija
37 Viinamäki, Pekka, eläkeläinen
Suomen Keskusta r.p.
38 Alamäki, Saara, opiskelija, nuorisovaltuutettu
39 Alaraasakka, Aili-Marja, LTO, esiopettaja
40 Alaraasakka, Eero, metsätalousinsinööri
41 Hekkala, Hannes, kiinteistönhoitaja
42 Häkkilä, Taina, yrittäjä
43 Häyrynen, Ahti, yrittäjä
44 Höyhtyä, Jaakko, maanviljelijä
45 Jokela, Jari-Jukka, rehtori, luokanopettaja
46 Jokela, Pentti, autonkuljettaja
47 Junes, Arto, rakennesuunnittelija
48 Jyrkkä, Tellervo, eläkeläinen
49 Jyrkäs, Mervi, lähihoitaja, merkonomi
50 Jämsä, Meeri, klinikkasihteeri
51 Kaleva, Oili, suuhygienisti, hammashoitaja
52 Kehus, Reijo, paperiprosessinhoitaja/laborantti
53 Kiviniemi, Seppo, vastaava työnjohtaja
54 Koskela, Pekka, lehtori, eläkeläinen
55 Kuha, Veera, yrittäjä
56 Orajärvi, Taisto, ent. liikkeenharjoittaja
57 Paakki, Valtteri, opiskelija
58 Paakkola, Veli, yrittäjä, maanviljelijä
59 Pakonen, Ilkka, maanviljelijä/yrittäjä
60 Piri, Kirsimaria, palveluvastaava
61 Pivelin, Paula, FM, opettaja
62 Puolakka, Pentti, luokanopettaja, eläkkeellä
63 Pyörälä, Juuso, opiskelija
64 Rautakoski, Ari, lehtori
65 Ruonala, Riikka, oikeustieteen yo
66 Sanaksenaho, Harri, metsänhoitaja
67 Soini, Pentti, rehtori, eläkeläinen
68 Södö, Kati, lähihoitaja
69 Tuomela, Johannes, ekonomi, rakennusinsinööri
70 Turtinen, Matti, eläkeläinen, kapt evp
71 Valaja, Sanna, sairaanhoitaja
Vihreä liitto r.p.
72 Haapaniemi, Heli-Hannele, ICT-suunnittelija
73 Jesiöjärvi, Riia, kotiäiti, energiahoitaja
74 Koivisto, Mika, levyseppä-hitsaaja
75 Paaso, Aila, kasvatustieteen tohtori, koulutuspäällikkö
76 Rissanen, Matti-Tapio, liikunnanohjaaja, raittiussihteeri
77 Sandgren, Harri, rakennusmestari
78 Sergejeff, Sisko, yrittäjä, eläkeläinen
79 Tahiri, Xhavid, kahvilatyöntekijä
80 Vilkuna, Jussi, FM, kehittäjäopettaja
81 Vuononvirta, Tiina, terveystieteen tohtori, kuntoutuksen palveluesimies
Kansallinen Kokoomus r.p.
82 Jeronen, Merja, yrityksen pankkineuvoja
83 Koskela, Markku, asianajaja
84 Kurttila, Jussi, luokanopettaja
85 Lauri, Jarmo, maanrakennusmies
86 Maalismaa, Maila, eläkeläinen
87 Mäenpää, Petteri, varatoimitusjohtaja
88 Ojutkangas, Teijo, varatuomari
89 Pietikäinen, Jukka, projektipäällikkö
90 Tauriainen, Juho, valokuvaaja
91 Tervonen, Petri, autokatsastaja
92 Turtinen, Anna, yrittäjä